O životě, o práci a světě okolo

Automatizace zahradničení

Posted on 01/26/2014.

Systém automatizace zavlažování a osvětlení v miniskleníku.

Seminář konfiguračního managementu

Posted on 12/18/2013.

Připravuji týdenní Seminář Konfiguračního managementu na únor 2014, kde projdu historii vývoje konfiguračního managementu a projdu do detailu v dnešní době často používané nástroje Puppet, Salt a Ansible. Popíšu řešení problémů spojených s nasazováním vlastního konfiguračního managementu, konverzi stávající IT infrastruktury i jakým způsobem lze automatizovat a testovat práci s konfiguračním managementem. Důležitou částí semináře je dekompozice a modelování IT systémů do podoby vhodné pro libovolný nástroj konfiguračního managementu.

Vzpomínáme na Bobíka

Posted on 10/11/2013.

Bobík byl náš pejsek, byl s námi jen chvilku ale přinesl nám spoustu radosti.

Dokončení Diplomové práce

Posted on 05/01/2013.

Po několika měsících práce jsem dokončil a odevzdal diplomovou práci na téma Návrh privátní IaaS cloudové platformy. V teoretické části rozebírám historii a rozdělení virtualizace a cloudových technologií. V praktické části následuje souhrn reálného nasazení vybrané virtuliazační plaformy OpenStack v prostředí sítové labořatoře CEPSOS při UHK FIM.

Vizualizace u Virtualmasteru

Posted on 03/16/2013.

Vizualizace infrastruktury serveru.

Přednáška na RuPy 2012 Brno

Posted on 11/20/2012.

Včera jsem se vrátil z konference Rupy 2012 v Brně, kde jsem prezentoval monitovací a analytický nástroj Robotice. Tu vyvíjíme ve Virtualmasteru pro monitoring multitenantních cloudových služeb klientů. Byla to vyjímečná zkušenost, potkal jsem hodně zajímavých lidí a poprvé si vyzkoušel projev v plné aule.

Odkazy

Letní kanban-of-code

Posted on 09/20/2012.

V létě jsem strávil několik týdnů prací doma a vyskoušel jsem projektové řízení pomocí kanban metodiky. Kanban (看板), doslova znamená "cedule" a je to koncept úzce spojený se systémem výroby Just In Time (JIT) z Toyoty.

Sepsali jsme úkoly ze všech projektů na štítky. Typ úkolu byl reprezentovaný barvou štítku. Vše bylo na nástěnce 0.8x2.5m, velikost štítku zhruba 5x10cm. Nástěnka byla rozdělena na 3 sloupce, které odpovídali stupni realizace úkolu: Nový úkol, V realizaci Hotovo. Každý jsme měli na starosti určité typy činností a patřili nám jinak barevné stítky. Cílem bylo své štítky přesunout ze sloupce Nový do sloupce Hotovo. Byla to dobrá motivace pokroku na více projektech, které bylo potřeba dodělat. Horizontálně nástěnka byla rozdělena nejprve podle projektů, kde v jednom řádku bylo vícebarenvých štítků. Pak jsme to změnili podle typu úkolu, a výstup byl mnohem přehlednější. Celkem jsme realizovali za 3 týdny 67 úkolů na 14 projektech.

Stav webu na jaře 2012

Posted on 04/28/2012.

Přichází Ted

Posted on 04/05/2012.

Tak písničku roku bychom měli jasnou. Servíruje ji duo Wahlberg-MacFarlane, které nás vážně nehodlá oblažit tuctovou romantickou komedií.

Máme novou kočičku

Posted on 03/30/2012.

Adoptovali jsme odloženou kočičku, která nám teď doma pěkně zakulacuje.